یاد ها رفتند و ما هم می رویم از یادها
خبرنگار مرتضی متین فر
نويسندگان

نیم فصل دوم مسابقات بسکتبال با شکست همیاری زنجان کلید خورد

مرتضی متین فر

 

سالن شش هزار نفری انقلاب زنجان عصر روز دوشنبه شانزدهم دی ماه میزبان اولین رقابت نیم فصل دوم از سری مسابقات لیگ برتر بسکتبال بود. همراه با صدای کر کننده تشویق تماشاگران، شاگردان آقای آقا کوچکی در مقابل تیم پر قدرت و رده دومی مهرام صف آرایی کرده و یک بازی بسیار جذاب و تماشایی ارایه کردند. ا

این در حالی بود که از چندی پیش خبر هایی به گوش می رسید که اعضا و کادر فنی تیم بعلت عدم دریافت مبلغ قرار دادهای خود از ابتدای فصل؛ جلسات تمرین را تحریم کرده بودند.بعد از تزریق پول و یک جلسه تمرین و سپس بازی تنگاتنگ در مقابل حریف قدری مانند مهرام نشان از پتانسیل بسیار بالای تیم زنجان دارد.

کوارتر اول مسابقه با نتیجه 25 بر 11 به نفع تیم مهرام به پایان رسید که زیاد هم دور از انتظار نبود. این در حالی بود که جای خالی بنل کوچویی یار تاثیر گذار همیاری که به علت مصدومیت نتوانست تیم همیاری را همراهی نماید؛ کاملا آشکار بود.

شایستگی و بازی غیرتمندانه بازیکنان همیاری زنجان کوارتر دوم را با امتیاز 27 بر 33 به نفع تیم زنجان رقم زد تا شاگردان آقای هاشمی بدانند که با حریف دست و پا بسته ای روبرو نیستند. تماشاگران پر شوری که از برتری تیمشان به وجد آمده بودند یک لحظه از تشویق تیم و در حقیقت ورزش و روح ورزشکاری غفلت نمی کردند. کوارتر سوم در میان هیجان و هیاهوی بازیکنان و تماشاگران و رقابت قدم به قدم دو تیم با امتیاز 46 بر 41 به سود مهرام به پایان رسید . در کوارتر چهارم همه یک چشم به ساعت و یک چشم به بازی داشتند . گاه نفس ها در سینه حبس می شد و گاه فریاد هیجان بلند می شد و لحظه ای آه از نهاد تما شاگران بر می خواست.

در گرما گرم رقابت و تبادل امتیاز حرکات زشت یکی از بازیکنان تیم مهرام که سال گذشته عضو تیم همیاری زنجان بود؛ می توانست حواشی نا خوشایندی را بوجود آورد. جوانی که سال قبل به قول معروف نان ازسر سفره مردم فهیم زنجان بر می داشت و نام بازیکن تیم ملی جوانان را با خود به یدک می کشد، با حرکات زشتی که در عرصه ورزش هیچ جایگاهی ندارد؛ شا ید سعی در تحریک تماشاگران زنجانی داشت و شاید هم ترس از شکست خود را در پس این حرکات مخفی می کرد.

در هر صورت بازی با نتیجه 66 بر 59 به نفع شاگردان آقای مصطفی هاشمی به پایان رسید؛ اما این باخت هیچ چیز از ارزشمندی تیم زنجانی کم نکرد به طوری که تماشاگران حتی چند دقیقه پس از مسابقه همچنان تیم شایسته همیاری را تشویق می کردند.

در حاشیه این بازی نفس گیر آقای ابراهیم محمدی کمک مربی تیم همیاری زنجان، با ابراز رضایت از بازی خوب بازیکنان به نکات ضعف داوری اشاره کرده و اضهار داشت از کمیته انظباتی فداراسیون انتظار می رود تا با حرکات زشت و فحاشی سعید داور پناه بازیکن تیم مهرام برخورد محکم و قانونی داشته باشد تا بعد از این کمتر شاهد چنین حرکاتی از ورزشکاران باشیم. محمدی در ادامه صحبت های خود از پیوستن یک عضو جدید دو متر و پانزده سانتی خارجی در آینده نزدیک خبر داده و اظهار امیدواری کرد که با حضور این بازیکن و رفع مصدومیت آقای کوچویی شرایط تیم بهتر شده و شاهد بازی های بهتری از تیم همیاری خواهیم بود.

شایان ذکر است بازی بعدی تیم همیاری در مقابل تیم پتروشیمی بندر امام پنج شنبه نوزدهم دی به میزبانی پتروشیمی برگزار خواهد شد.

[ سه‌شنبه ۱۳٩٢/۱٠/۱٧ ] [ ٢:٥٢ ‎ب.ظ ] [ مرتضی متین فر ]

.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

مرتضی متین فر متولد دی شهر زنجان دوستدار طبیعت وکوه علاقمند خبر نکاری وبسکتبال
امکانات وب
RSS Feedبک لینک فا