یاد ها رفتند و ما هم می رویم از یادها
خبرنگار مرتضی متین فر
نويسندگان

هرگز فوراً بدبختی کسی را باور نکنید، بپرسید که می تواند بخوابد یا نه ؟ اگر جواب مثبت باشد ، همه‌چیز روبراه است . همین کافی است!

سفر به انتهای شب لویی فردینان سلین

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: به چه دردم می خورد که دوستم بدارند؟ اگر تو مرا دوست بداری لذتش را تو می بری نه من.

شیـــــطان و خــــــــــدا -

ژان پل سارتر :::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: این دشمنان نیستند که انسان را به تنهایی و انزوا محکوم می کنند بلکه دوستانند. شوخی/

میلان کوندرا :::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: باید در زندگیتان چیزی وجود داشته باشد که به خاطر آن از بستر خارج شوید!

وین دایر :::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: یکی از فواید اصلی رفیق این است که جور تلافی هایی را که می خواهیم ولی نمی توانیم سر دشمنانمان دراوریم بکشد!

دنیای قشنگ نو آلدوس هاکسلی :::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: همیشه روزهایی هست که انسان در آن کسانی را که دوست می داشته است بیگانه می یابد!

افسانه سیزیف آلبر کامو :::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: اینکه همه‌ چیز به روال همیشگی پیش می‌رود، خود همان فاجعه است!

والتر بنیامین :::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: تو می خوای که عشق ثابت کنه وجود داره، چه اشتباهی! این تویی که باید ثابت کنی اون وجود داره.

امانوئل اشمیت :::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: زندگی (زن) به دوختن کفن اش می گذشت، انگار که روزها می دوخت و شب ها می شکافد، اما نه برای چیره گی بر تنهایی، بلکه به خاطر ادامه ی تنهایی.

صد سال تنهایی/ مارکز :::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: انسان بـــا مقاومتی کـــه در مقابل محیط می کند خـــود را می سازد.

رویای عشق..ماکسیم گورکی :::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: همه بشرنـــــد اما فقط بعضی ها انســــان اند . . . "

دکتـــــر شریعتــــــی " :::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: مادرم می گفت: عاشقی یک شب است و پشیمانی هزار شب اما هزار شب است پشیمانم که چرا یک شب عاشقی نکرده ام

دکتر شریعتی :::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: همیـشه توان این را داشته باش تا از کسی یا چیزی که آزارت می دهد بـه راحتی دل بکنی!

خورخه لوئیس بورخس :::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: شوهر کردن بخاطر پول و بی عشق بدترین نوع خودفروشی است . . . عشق در زمان وبا –

گابریل گارسیا مارکز :::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: انسان های وحشی یکدیگر را می خورند و انسان های متمدن ، یکدیگر را فریب میدهندا

آرتور شوپنهاور :::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: کسانی که مدعی اند همه چیز را می دانند و همه چیز را می توانند درست کنند، سرانجام به این نتیجه می رسندکه همه را باید کُشت...!

آلبر کامو :::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: زنها اختراعهای بزرگی نکرده اند اما مخترعان بزرگ را پرورش داده اند..

تومــاس ادیســون :::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: زمان آدم‌ها را دگرگون می‌کند اما تصویری را که از ایشان داریم ثابت نگه می‌دارد. هیچ چیزی دردناک‌تر از این تضاد میان دگرگونی آدم‌ها و ثبات خاطره نیست.

مارسل پروست // در جستجوی زمان از دست‌رفته :::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: پیش از آنکه کسی در راه خیانت گام بردارد ، لازم است که عشق فراوانی را بیهوده هدر داده باشد. رختکن بزرگ -

رومن گاری :::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: جهنمی بدتر از آن نیست که مدام به یاد بیاوری بوسه ای را که اتفاق نیفتاده است!

 

ریچارد براتیگان

[ جمعه ۱۳٩۱/٦/۳ ] [ ۱٠:۳۱ ‎ق.ظ ] [ مرتضی متین فر ]

.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

مرتضی متین فر متولد دی شهر زنجان دوستدار طبیعت وکوه علاقمند خبر نکاری وبسکتبال
امکانات وب
RSS Feedبک لینک فا