یاد ها رفتند و ما هم می رویم از یادها
خبرنگار مرتضی متین فر
نويسندگان

هان ای کوه بلند از تو اموخته ام این همه پند که نلرزد دلم از لغزش ارابه سنگین زمان و هراسی ندهم گاه به دل کاه بودن ننگ است کوه میباید بود.


صعود گروه کوهنوردی خطوط لوله شمالغرب با همراهی انجمن کوهنوردی زنجان

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

[ دوشنبه ۱۳٩٢/٥/٢۸ ] [ ۱٢:٠٧ ‎ب.ظ ] [ مرتضی متین فر ]

مسابقات بسکتبال جام رمضان امسال نسبت به سال های قبل با کیفیت خوبی برگزار شد، این مسابقات با شرکت هفت تیم در رده های آزاد با تیم های نشریه شهاب، پرشین پودر، آرکو گشت، سنگ آهن مهر، جوانان، شاهین ترابر، ثامن میعاد برگزار گردید که تیم های آرکو گشت و سنگ آهن مهر برای قهرمانی و نایب قهرمانی بازی خواهند کرد.

نکته قابل توجه در این مسابقات حرکت خوب هیئت بسکتبال شهرستان در راستای ارج نهادن به پیشکسوتان این رشته و برگزاری این جام تحت عنوان پاسداشت برادران شرفی بود.

 

 

و گفتنی است خرسالان نیز در کنار پدرانشان از لذت حضور در میدان بازی بی نصیب نماندند.

 

[ شنبه ۱۳٩٢/٥/۱٢ ] [ ۱٢:٢۳ ‎ب.ظ ] [ مرتضی متین فر ]

عصر یکی از روزهای تب زده اخیر در حال رانندگی در سطح شهر بودم، گرما حسابی کلافه ام کرده بود و نفس های گرم تابستان بعد از ورود از لای شیشه اتومبیلم پیشانی عرق کرده ام را می سوزاند؛ روزهای خنک و ییلاقی تابستان در سالهای گذشته زنجان را برایم یاد آوری می کرد.

با خودم فکر می کردم آیا ساخت و ساز بی رویه و غیر اصولی شهرک های اطراف قطع بی محابای درختان داخل شهر برای ساخت و ساز و یا تغییر کاربری باغ های حومه شهر می توانند علت این روزهای گرم و طاقت فرسا باشند؟ در این افکار سیر می کردم که نگین سبز زیبایی نشسته بر حاشیه خیابان اشراق که رهگذران را به داشتن لحظه هایی دلپذیر دعوت می کرد نظرم را به خود جلب کرد. قبلا این بوستان را ندیده بودم، وقتی قدم درون آن گذاشتم اولین چیزی که جلب توجه می کرد خنکای دلپذیر و امکانات رفاهی مناسب آن بود. وجود چمن کاری و گل های زیبا، زمین اسکیت و لوازم ورزشی این بوستان زیبا و نوساز بقدری خوب طراحی شده بود که با خودم تصمیم گرفتم شب به همراه خانواده سه نفره ام به این مکان دنج و زیبا برگردم.

در تمام لحظات تفریح شبانه، نورپردازی مناسب و استاندارد بوستان هنگام بازی پسر کوچکم خیالم را راحت کرده بود که مکان امن و را حتی را برای استراحت در نظر گرفته ام. به پاهای کوچک او که در زمین بازی می دوید خیره شده بودم و می اندیشیدم که برای ایجاد چنین فضایی بایستی به آقای شهردار و عوامل شهرداری و سازمان فضای سبز دست مریزاد و خسته نباشید گفت، و اینکه چرا ما همیشه قسمت خالی لیوان را می بینیم؟ و چرا خوبی ها و کارهای عامه پسند را بایگانی می کنیم؟ چرا همیشه منتقد هستیم؟ آیا گلایه مدام از مشکلات آسفالت خیابان ها و تنگی معابرو هزارتا چیز دیگر نباید فرصتی برای دیدن زیبایی ها هم به ما بدهد؟

نمی دانم سرانه فضای سبز شهری و غیر شهری در دنیا چقدر است و ما تا چه حد به استاندارد نزدیک یا دور هستیم. ولی یک طرح از شهرداری تهران را به یاد می آورم که طی آن فضاهای سبز با امکانات فرهنگی ورزشی تحت عنوان״ پاتوق محله״ در چند منطقه احداث کرده بودند که بسیار مورد استقبال و توجه قرار گرفته بود.

با اجرای چنین طرح هایی در نقاط مختلف زنجان ضمن ایجاد محیطی با نشاط و سالم برای همشهریان عزیزمان از تجمع بیش از حد در نقاط خاصی مثل گاوازنگ و ...که گاهی سبب ایجاد ترافیک های سنگین شده و می تواند به محیط زیست نیز آسیب برساند هم جلو گیری کنیم.

 


[ سه‌شنبه ۱۳٩٢/٥/۱ ] [ ۱٢:۱٤ ‎ب.ظ ] [ مرتضی متین فر ]

.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

مرتضی متین فر متولد دی شهر زنجان دوستدار طبیعت وکوه علاقمند خبر نکاری وبسکتبال
امکانات وب
RSS Feedبک لینک فا